אל תשכחו לארוז: צמחים שכדאי לקחת לחופשה - bara

אל תשכחו לארוז: צמחים שכדאי לקחת לחופשה

בין כל הארגונים המרגשים לטיסה (חיסונים, בחירת סטים של בגדים, דוג-סיטר לכלב, שכן שידאג לעציצים – ותרגישו חופשי להוסיף) כדאי לחשוב על המוצרים המומלצים שכדאי לנו לארוז, למה צריך אותם ועבור אילו מצבים הם מתאימים? הכל בכתבה שלפניכם:

 

מאת: אפרת פרי, מטפלת ברפואה סינית, ברא צמחים

 

חופשה

 

אז הקיץ הגיע ומאות אלפי ישראלים כבר בדרכם לחופשה השנתית בחו"ל. מעבר לפרטים הקבועים שאנו אורזים כמו בגדים וכלי רחצה, ישנה רשימה לא קטנה שאנחנו דואגים להצטייד בה ״לכל מקרה שלא יבוא״. למעשה, באופן כמעט אוטומטי, מרביתנו נוהגים לארגן בנוסף לציוד הקבוע שאנו אורזים במזוודה, גם תיק תרופות.

 

תיק תרופות במזוודה – למה צריך אותו?

המנהג להצטייד בתיק תרופות לקראת טיול או חופשה מושרש בנו ולא בכדי. שכן, בגלל שינויי מזג האוויר, שינויי התזונה ולפעמים גם הבדלי השעות, לגופנו לוקח זמן להתאקלם למקום החדש שבו נטייל או ננפוש. מעבר לכך, באופן כללי, כאשר אנו מבלים את רוב שעות היום מחוץ לבית, אנו לוקחים בחשבון תרחישים מגוונים כמו שמש חזקה, כאבי ראש, בחילות ודלקות. כל אלו יכולים להפוך את הטיול שלנו מחוויה אולטימטיבית לאסון שייזכר לנו לאורך כל השנה.  

 

אז מה כדאי לקחת?

ארזנו לכם מספר עצות למוצרים שלא כדאי לשכוח, ולדאוג שהחופשה תשאר מושלמת כמצופה. ישנן מספר מערכות בגוף אשר נוטות להיות רגישות יותר במהלך החופשה או טיול:

 

בעיות בטן:

KANG NING WAN – זהו שמו של מרשם צמחים סיני עתיק, בעל מוניטין של יותר מ- 100 שנה! המרשם מכוון לתחלואי בטן שונים כגון על רקע אכילת מזון מקולקל ואפילו מלאות וכבדות לאחר אכילה מרובה.  מניסיון רב כמטפלת ברפואה סינית, אני יכולה לומר שזוהי פורמולת חובה בכל מזוודה – לכל יעד.

 

בעיות בשתן:

תמצית חמוציות – החמוציות משמשות מזה עשורים ברחבי העולם לטיפול בדלקות בדרכי השתן. הפירות עשירים ברכיבים נוגדי דלקת וכאלו שמונעים היצמדות של חיידקים מזהמים אל דופנות דרכי השתן. יש כיום מבחר גדול בשוק של מוצרים על בסיס חמוציות ולכן חשוב מאוד לבחור בתוסף שנבדק במחקרים קליניים, בעל ריכוז פרי גבוה במיוחד וחשוב לא פחות – בעל טכנולוגיה שמאפשרת הגנה על הרכיבים הפעילים מפני פירוק מוקדם בקיבה – בכדי לאפשר ספיגה יעילה וזמינות ביולוגית גבוהה. יש כיום תוספים שמשלבים תמצית חמוציות עם פרוביוטיקה ייעודית לדרכי השתן והם מאוד מומלצים, בכדי לשמור על מאזן חיידקים ידידותיים תקין בעת שיש זיהום בגוף.

 

בעיות גרון:

ISATIS איסטיס הוא שמו של צמח מרפא סיני, בעל פעילות נוגדת דלקת ואנטיספטית, המשמש מזה אלפי שנים ספציפית לטיפול בדלקות וכאבי גרון. את הצמח נהוג לשלב בפורמולות עם צמחי מרפא ושמנים נדיפים לשם העצמת אפקט החיטוי ושיכוך הכאב. בטבע, צמחים ועצים משתמשים ברכיבים מחטאים אלו כדי להגן על עצמם כנגד מתקפות של מזהמים וטפילים. לנסיעות לחו"ל מומלץ להשתמש בתרסיסים על בסיס איסטיס שמיועדים לשימוש חיצוני  מיד כשמתחילים ל"הרגיש את הגרון" – מספר התזות במשך היום יעזרו לחטא את האזור בצורה יעילה ומהירה. 

 

חיסון:

בתקופת הקיץ, בפרט על רקע נסיעות, טיסות ומעברים בין מדינות מומלץ מאוד לתמוך במנגנוני ההגנה הטבעיים שנאלצים להתמודד עם חשיפה מוגברת למחוללי מחלות. יש כיום היצע לא מבוטל של פורמולות על בסיס צמחי מרפא למטרה זו, אך חשוב לבחור בפורמולות שמכילות מיצוי צמחים מרוכז מאוד (לפחות 1:2 כשמדובר בתמצית נוזלית או 5:1 כשמדובר בכמוסות או בטבליות), וכאלו שמשלבות צמחים שפועלים במנגנונים משולבים ויוצרים יעילות מוגברת כגון: שילוב בין זני אכינצאה שונים (להגברת הפוטנטיות מומלץ לצרף בין שורש ופרחי אכינצאה), שילוב של שרפים מחטאים כגון שרף הפרופוליס, שילוב צמחים נוגדי דלקת ובעלי אנרגיה מקררת כמו צמח הקערורית הסינית, שילוב של פטריות מרפא (כגון פטריית הריישי המפורסמת) וכן שורשים ופירות כמו שורש האסטרגלוס העוצמתי או פירות השכיזנדרה – מדובר בצמחים שגדלים בסין אך המחקר המדעי במערב מגלה בהם עניין רב והם נבדקו מחקרית בהקשר החיסוני.

 

הדפס   |  
  |  
מאמרים נוספים: