צומחים קדימה

תכנית העשרה מקצועית בתחום צמחי המרפא

הגיל השלישי הוא לא רק הגיל בו אנשים יוצאים לפנסיה. זהו גם הגיל בו חוכמת החיים מגיעה לשיאה, החיים התובעניים מורידים הילוך וסוף-סוף יש פנאי ליהנות ולחוות את החיים במלואם. הגיל השלישי מלווה גם באתגרים בריאותיים הכוללים ירידה בזיכרון וביכולת הריכוז, מחלות קרדיו-וסקולריות, בעיות שלד ומפרקים, ירידה חיסונית ועוד.

עבורנו המטפלים, זוהי הזדמנות להציע לאוכלוסייה גדולה וחשובה זו טיפול מקיף, יעיל ובטוח לשיפור הבריאות ואיכות החיים. צמחי מרפא מעצם אופיים מהווים טיפול מזין, מחזק ותומך בתהליכי השינוי הפיזיולוגיים האופייניים לקבוצת גיל זו, הן ברמה הנפשית והן ברמה הגופנית. 

אנו מזמינים אתכם ליום עיון מרתק שיתמקד באסטרטגיות טיפוליות ייעודיות המותאמות במיוחד לאוכלוסייה עדינה ורגישה זו.

מפגשי העשרה לאנשי מקצוע

26.06.18

"רפואת הזהב"

הטיפול הצמחי בגיל השלישי

מרכז ברא, העתיד 1, יקנעם

בתכנית

09:30

התכנסות וכיבוד קל

10:00

דברי פתיחה

10:15

הטיפול ההרבליסטי בגיל השלישי

מרצה: שרון קוצר, הרבליסט קליני Dip.Phyt, מנהל מו"פ בברא צמחים

בעולם בו תוחלת החיים עולה, הטיפול בגיל השלישי הוא אחד מהאתגרים החשובים והמעניינים ביותר העומדים בפנינו במאה ה-21. במפגש זה נסקור את האתגרים וכיוונים טיפוליים עיקריים בצמחי מרפא, בדגש על הגנה וחיזוק רב מערכתיים, תוך הקפדה על בטיחות טיפולית מרבית, ונדון בפורמולה מובילה ובמנגנוני פעולתה.

11:15

הזדקנות ביולוגית, הזדקנות כרונולוגית ובעיות זיכרון

מרצה: לאה לשם, תזונאית, נטורופתית N.D, הרבליסטית ומאמנת אישית

בישראל חיים כ- 900,000 אנשים מעל גיל 65. מחציתם עברו את גיל 75 וכרבע מהם את גיל 80. אבל העלייה בתוחלת החיים טומנת בחובה גם עלייה בתחלואה כרונית בכלל ובמחלות נוירו-דגנרטיביות בפרט. בהרצאה נדון בשינויים מרכזיים בתהליך ההזדקנות, ויוצגו תיאור-מקרה ואסטרטגיה טיפולית לשימור קוגניטיבי בגיל השלישי.

12:00

הפסקה וכיבוד קל

12:45

OLD IS GOLD

מרצה: צביקה מרגונינסקי, מומחה ברפואה סינית ויפנית, הרבליסט קליני והרבולוג סיני

האתגר הטיפולי העומד בפני המטפל באוכלוסייה הקשישה הוא גדול, והוא כולל התייחסות הן לריבוי בעיות רפואיות, והן לנטילת ריבוי-תרופות. ההרצאה תכלול התייחסות לנושאים אילו, ותתמקד בקשר שבין הפרעות מטאבוליות לבין בעיות כאב ומחלות שלד מפרקים בגיל השלישי, באבחון שלהן ובטיפול הצמחי והתזונתי.

*מס' המקומות מוגבל *חניה חינם *עלות מפגש: 50 ש"ח *תנאי ביטול: ניתן לבטל הזמנה עד 7 ימי עסקים לפני המפגש

היכונו למפגש הבא ב- 17.7.18

הטיפול הצמחי בכבד ובדרכי המרה: פתולוגיות והיבטים רב-מערכתיים