צומחים קדימה

תכנית העשרה מקצועית בתחום צמחי המרפא

קוגניציה הינה ההכרה אשר בזכותה אנו מצליחים לייצר קשר אנושי בין אנשים. קשר שמתבטא בדיבור, בזיכרון, בהקשבה, הסקת מסקנות, פתרון בעיות מורכבות, ועוד הרבה פעילויות שונות שאנו עושים במהלך היום מבלי לשים לב.

עם הגיל, הסטרס וקצב החיים המוגבר היכולות הקוגניטיביות והזיכרון הולכים ונפגעים, המיומנות לנהל שיח, הקשב, הזיכרון והיכולת לעמוד בריבוי משימות, הולכות ופוחתות.

האם ישנן דרכים טבעיות בעזרת צמחי מרפא שנוכל לעכב את ההידרדרות ואולי אפילו למנוע אותה? איך הרפואה הסינית ניגשת לנושא, ומה הם המחקרים האחרונים בתחום?

על כך נשמע בכנס הקרוב של צומחים קדימה.

מפגשי העשרה לאנשי מקצוע

25.12.18

קוגניציה וזיכרון

פתולוגיות והיבטים רב-מערכתיים

מרכז ברא, העתיד 1, יקנעם

בתכנית

09:30

התכנסות וכיבוד קל

10:00

גוארנה - תבלין החיים והמקצב של ברזיל!

מרצה: שרון קוצר, הרבליסט קליני Dip.Phyt, מנהל מו"פ בברא צמחים

זרעי הגוארנה מגבירים חשיבה, תנועה וערנות עצבית. בשימוש נכון משמש הגוארנה לטיפול במצבים של ירידה קוגניטיבית, דיכאון ובמצבי חולשה רב מערכתיים. במפגש זה נלמד את דרכי השימוש והשילוב היעילים והבטוחים בתבלין ייחודי זה.

11:15

דימנציה-זיכרון

מרצה: ירון סופר Dip.Ac & C.H, סמנכ"ל החטיבה המקצועית בברא צמחים

ע''פ הרפואה הסינית ישנם 3 איברים שונים המעורבים בתהליך עיבוד הזיכרון. בחלוקה באות לידי ביטוי גם האיכויות השונות של היכולת לזכור, האם מדובר בזיכרון לטווח ארוך, קצר או לימודי. 1) הכליות :זיכרון של טווח קצר. 2) הלב :זיכרון של העבר. 3) הטחול: מאפשר לנו ללמוד ולשנן. בהרצאה נדון על העקרונות הבסיסים לאבחון ופורמולציות וצמחים החשובים להתמודדות עם ירידה בזיכרון.

12:00

הפסקה וכיבוד קל

12:45

"הזדקנות בריאה"- יש דבר כזה!

מרצה: דנה לפיד, ד"ר לביוכימיה (PhD), מנהלת מחקר מדעי בברא צמחים

הגידול המתמשך בתוחלת החיים, הינו מגמה המתקיימת במרבית המדינות המפותחות בעולם. לפי תחזיות אלו, אנו צפויים לחיות יותר זמן.. אבל, האם אפשר להאריך חיים בגוף בריא ומוח צלול? בהרצאה נבחן מחקרים קליניים המדגימים את השפעתם של צמחי המרפא על תפקודים קוגניטיביים יחד עם יישום מעשי בקליניקה.

*מס' המקומות מוגבל *חניה חינם *עלות מפגש: 50 ש"ח *תנאי ביטול: ניתן לבטל הזמנה עד 7 ימי עסקים לפני המפגש

המפגש הבא: 22/1/19, בנושא: זיהומים ויראליים

כל הפרטים על המפגשים הבאים בקרוב