צומחים קדימה

תכנית העשרה מקצועית בתחום צמחי המרפא

הכבד הינו האיבר הפנימי הגדול ביותר בגופנו והוא מהווה שחקן מרכזי בעל חשיבות עליונה לתפקודי הגוף כולו, אם בהיבטים פיזיים ואם ברגשיים. יש לו תפקיד עיכולי, חיסוני, מטאבולי, והוא פועל כמעבדה כימית מדויקת שמנטרלת ומסננת רעלים. הסיבות למחלות כבד הן שונות ומגוונות וניתן לחלקן למספר קטגוריות: מחלות נגיפיות, אוטואימוניות, דלקתיות, מטבוליות, טוקסיות ועוד, אשר עשויה להיות להן השפעה שלילית רב-מערכתית.

לטיפול בצמחי מרפא בבעיות הקשורות לכבד ולדרכי המרה יש פוטנציאל יעילות גבוה מאוד, לעיתים אף מעבר לטיפול הקונבנציונלי. הוא מציע פתרונות ייחודיים לפתולוגיות ספציפיות, תוך שימוש בצמחים התומכים ומחזקים את פעילות הכבד, ובראייה רחבה מטפלים בהיבטים רב-מערכתיים כגון מחלות עור, שלד ומפרקים, אלרגיות בעיות הורמונליות ועוד, ומסדירים את המקצב התקין של פעילותו.

אנו מזמינים אתכם ליום עיון מרתק שיתמקד באסטרטגיות טיפוליות ייעודיות המותאמות לטיפול בבעיות הקשורות לכבד ולדרכי המרה.

מפגשי העשרה לאנשי מקצוע

17.07.18

הטיפול הצמחי בכבד ובדרכי המרה

פתולוגיות והיבטים רב-מערכתיים

מרכז ברא, העתיד 1, יקנעם

בתכנית

09:30

התכנסות וכיבוד קל

10:00

דברי פתיחה

10:15

הכי כבד שיש: גדילן מצוי | Silybum marianum

מרצה: שרון קוצר, הרבליסט קליני Dip.Phyt, מנהל מו"פ בברא צמחים

ברפואת הצמחים המסורתית משמשים זרעי הגדילן בעיקר למטרות של שיקום והגנה על רקמות הכבד במצבי מחלה ופגיעה שונים. במפגש הקרוב נעמיק בהשפעתו הרב-מערכתית של הגדילן: בטיפול התומך בכבד ובמחלות מטאבוליות כגון סוכרת, חילוף חומרים לקוי והשמנה. נבחן את מנגנוני הפעולה הנחקרים של רכיביו הפעילים, ונדון בבעייתיות הקשורה לזמינותם הביולוגית - כיצד ניתן לשפרה ובכך להעצים את השפעתו הרפואית של הצמח.

11:15

פלישה ובלימה - מעורבות הכבד בפיזיולוגיה ובפתולוגיה של מערכת העיכול

מרצה: ניר סלומון (C.Ac, C.Hb), מומחה ברפואת עיכול אינטגרטיבית, מקים ומנהל היחידה לרפואה אינטגרטיבית במכון הגסטרואנטרולוגי בשיבא, בי"ח תל השומר

לכבד יש השפעה רבה על הפיזיולוגיה והפתולוגיה של מערכת העיכול הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית. ההרצאה תעסוק במעורבות הכבד בתהליכים דלקתיים ותנועתיים במערכת העיכול וכיצד ניתן לטפל במצבים אלה בעזרת רפואת הצמחים.

12:00

הפסקה וכיבוד קל

12:45

Lovely Liver: הטיפול הנטורופתי בכבד שומני

מרצה: יגאל קוטין ND, נטורופת, מטפל איורוודי, דיקור סיני, מומחה לתהליכי ניקוי גוף מרעלים

כבד שומני לא אלכוהולי (NAFLD) הינו מחלת הכבד הנפוצה ביותר, אשר מהווה גורם סיכון הנקשר לבעיות בריאות רבות: השמנה, סכרת ומחלות מטבוליות, מחלות דלקתיות, מחלות עור ואף הזדקנות של המוח ודמנציה. בהרצאה נתמקד בגורמים לתופעה שהפכה למגיפה ובבניית תוכנית טיפולית יעילה להתמודדות עם בעיה זו.

*מס' המקומות מוגבל *חניה חינם *עלות מפגש: 50 ש"ח *תנאי ביטול: ניתן לבטל הזמנה עד 7 ימי עסקים לפני המפגש

במהלך אוגוסט-ספטמבר לא יתקיימו מפגשים

כל הפרטים על המפגשים הבאים בקרוב