ימי עיון

אבחון וטיפול בבעיות עור
תאריך: 13/01/19

כתוב בעור: האבחון והטיפול הסיני בבעיות עור

העור הוא ראי הנפש, וכמטפלים ברפואה סינית אנו יודעים שהטיפול בעור כרוך בהחזרת האיזון לגוף. איך מאבחנים בעיות בעור ואיך מטפלים בהן בגישת הרפואה הסינית?אנו שמחים להזמינכם ליום עיון מרתק בנושא אבחון בעיות עור והטיפול בהן עם דוד פרלה, מטפל ברפואה סינית בעל ותק של 25 שנים המתמחה בבעיות עור. יום העיון מתאים למטפלים וסטודנטים לרפואה סינית בשנה האחרונה ללימודיהם.

יום העיון יתקיים ב-13/1/2019, בין השעות 9:30–11:30.

טיפול צמחי בבלוטת התריס

צומחים קדימה: הטיפול הצמחי בליקויים בתפקוד בלוטת התריס

במהלך יום העיון הקרוב נבחן ונאתגר את הפרקטיקות הטיפוליות בליקויים בתפקוד בלוטת התריס, על פי הרפואה הסינית ועל פי הגישה ההרבליסטית המערבית, כמו כן נעסוק בהשפעתם של הרגלי תזונה על תפקוד בלוטת התריס.

לסיכום נדון בנושא רגיש במיוחד, כיצד נתמודד עם פער בין פרקטיקת הטיפול הצמחי ובין הנחיות שקיבל המטופל ברפואה הקונבנציונלית?

בנושאים אלו ועוד נדון בכנס הקרוב בסדרת “צומחים קדימה”, אשר יוקדש כולו לטיפול הצמחי בליקויים בתפקוד בלוטת התריס.

יום העיון יתקיים ב-17/12/2019, בין השעות 9:30–13:30

הטיפול הצמחי בסובלים מדיכאון תאריך: 12/02/19

צומחים קדימה: הטיפול הצמחי בסובלים מדיכאון

מחקרים מצביעים שאחת מכל ארבע נשים בארצות הברית נוטלת תרופה פסיכיאטרית אחת או יותר במהלך חייה. המצב לא טוב יותר בישראל, ונראה כי דיכאון נפשי הופך להיות נפוץ יותר ויותר בחברה המודרנית.

צמחי המרפא, אשר משמשים לאורך מאות שנים לטפול בדכאון, משפיעים על מנגנוני הדיכאון הגופניים והנפשיים בדרכים מגוונות ושונות מאופן ההשפעה של התרופות הכימיות. במפגש זה נלמד איך ידע מסורתי עשיר יחד עם מחקרים חדשים בתחום רפואת הצמחים מאפשרים גישה חדשנית לטיפול בדיכאון בעזרת צמחי המרפא.

יום העיון יתקיים ב-12/2/2019, בין השעות 9:30–13:30, במרכז ברא צמחים, העתיד 1, יקנעם

הטיפול הטבעי בהפרעות שינה
תאריך: 6/03/19

צומחים קדימה: הטיפול הטבעי בהפרעות שינה

העולם המודרני לא עוצר לרגע. גם לא בלילה. על פי מחקרים רחבי היקף שנערכו במספר רב של מרכזים רפואיים מובילים, הפרעות שינה היא תופעה נפוצה אשר חלק רחב באוכלוסייה סובל ממנה. כ-25% מהאוכלוסייה הכללית בעולם סובלת מהפרעות שינה, וככל שהגיל עולה כך גם אחוז הסובלים מהבעיה.

 במפגש זה נאבחן בין סוגי הפרעות השינה, נבין כיצד משפיעה השינה על מוחנו, ונלמד כיצד ניתן לטפל  בהפרעות השינה בעזרת צמחי מרפא.

יום העיון יתקיים ב-6/3/2019, בין השעות 9:30–13:30

ויסות המחזור
תאריך: 15/04/19

צומחים קדימה: וויסות המחזור

המחזור החודשי הוא מדד חיוני לבריאות המטופלות שלנו. ממחזוריות הווסת אפשר ללמוד על המחזוריות הבריאה של גופנו, וחשוב להתייחס אליו בכל פעם כאשר מטופלת מתחילה טיפול. תוך שיח על אופי המחזור, הסדירות שלו ותופעות נוספות הסובבות אותו ניתן להבין מה קורה באיזון הפנימי ולקבל רמזים רלוונטים לכל אספקט בחיים.

 

ביום העיון הקרוב נלמד כיצד נוכל ללמוד מהמחזור החודשי על האיזון הפנימי, נדון בפעילותו של האספרגוס ההודי על גוף האישה וחיזוקו, נתבונן בתהליך המחזורי מנקודת מבט סינית, ונלמד מה קורה כאשר המחזוריות נפסקת במצבי אמנוריאה וכיצד מטפלים בכך.

יום העיון יתקיים ב-15/04/2019, בין השעות 9:30–13:30

כולסטרול: הטוב, הרע והמאוזן תאריך: 14/05/19

צומחים קדימה: הטיפול הצמחי באיזון רמות שומן בדם

ערכים גבוהים של כולסטרול ויתר שומנים בדם הם אבחנה שעולה לא פעם בבדיקות דם שגרתיות, וכבר לא שמורה לבני 50 פלוס. החולים המאובחנים בדרך כלל מופנים מיד לטיפול תרופתי קבוע, לרוב בסטטינים. 

לדיון בטיפול בתופעה חשיבות רבה, כיוון שלא פעם העליה ברמת הכולסטרול וברמת השומנים בדם ובכבד הן סימפטום לחוסר יציבות רב מערכתי, ובמקרים רבים הן מעידות על ניסיון הריפוי של הגוף ולא על מחלה בפני עצמה.

יום העיון יתקיים ב-14/05/2019, בין השעות 9:30–13:30

הטיפול הצמחי ביתר לחץ דם
תאריך: 18/6/19

צומחים קדימה: הטיפול הצמחי ביתר לחץ דם

יתר לחץ דם היא אחת המחלות הכרוניות השכיחות בישראל ובמערב, הפוגעת בכ-35% מהאוכלוסייה הבוגרת. עם זאת, מוערך כי רק חמישית מהאנשים הסובלים מיתר לחץ דם מודעים למצבם. לחץ דם גבוה שאיננו מטופל עלול לגרום לבעיות בריאותיות חמורות, לרבות שבץ מוחי, מחלות לב כליליות (התקפי לב ואי ספיקה לבבית), אי ספיקת כליות ומחלות בכלי הדם הפריפריים ועוד.

ביום עיון מיוחד אשר יערך ב-18/6/19 נבחן לעומק את חשיבותם של צמחי המרפא והתזונה בטיפול במחלה נפוצה ומורכבת זו ונסקור את אסטרטגיות הטיפול הטבעיות  והקונבנציונאליות.

יום העיון יתקיים ב-18/6/2019, בין השעות 9:30–13:30

הטיפול הצמחי בהפרעות שינה
תאריך: 12/2/19

יום עיון "צומחים קדימה" בנושא שינה

פרטים נוספים יפורסמו בהמשך

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

מעוניינ/ת שנציג מטעמנו יחזור אליך עם כל הפרטים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.