כל מוצרי הקוסמטיקה הטבעית ב-20% הנחה סדרת השמנים האתרים ב-20% הנחה עולם הפטריות של ברא צמחים

מדברים מהבטן

בקיץ אנחנו חשופים יותר לבעיות שונות במערכת העיכול. מדוע דווקא בעונה הזו של השנה, מה ניתן לעשות כדי לטפל בתופעה ואיך מתחזקים מבפנים כנגד האויבים מבחוץ.

 

שמש, ים, חופש גדול, קייטנות, קרטיב ו… שלשולים. שפעת בטן היא חלק ממאפייני הקיץ, והיא מגיעה בכל שנה באופן קבוע. ממש כמו המדוזות.

 

מדוע אנחנו נוטים לסבול יותר מבעיות במערכת העיכול בקיץ? התשובה מורכבת ממספר גורמים; החום גורם למוצרי המזון להתקלקל מהר יותר, הצריכה המרובה – והמבורכת – של פירות וירקות גורמת לעיתים לצריכתם כשהם אינם שטופים ונקיים, החום הרב גורם להתייבשות המשפיעה על מערכת העיכול וכמובן השהייה במקומות ציבוריים צפופים כמו בריכה וים מזרזת את ההידבקות במחלות שונות. הילדים נמצאים במסגרות קיץ והקרבה הפיזית היומיומית משפיעה באופן ישיר על מערכת העיכול שלהם. למרבה המזל, רוב שפעות הבטן הן קצרות מועד ולא חמורות, אבל הסבל, המבוכה והכאבים הנגרמים ללוקה בהן בהחלט בלתי נעימים.

 

istock_000012912085xsmall

 

אז מה עושים? הכי חשוב להימנע מהתייבשות, ולהקפיד להחזיר לגוף את הנוזלים שאיבד. לשתות הרבה מים וחליטות צמחים, במיוחד כאלו המסייעים לטיפול בכאבי בטן. הזוטה הלבנה, למשל, יעילה במיוחד לסובלים מרגישות במערכת העיכול. היא מרגיעה ומפיגה בחילות ושלשולים, גזים וכאבי בטן. יש לה איכויות ארומטיות וטעם מנטה מריר-חריף, והיא אידיאלית לחליטה. ניתן לשלב עם הזוטה זרעי שומר ועלי מליסה שגם מרגיעה מערכת עיכול שיצאה ממקצבה התקין וגם מרגיעה תחושת מתח. היא מתאימה לשתייה על רקע מעי רגיז, כאבי בטן, גזים, חוסר נוחות במערכת העיכול ועוויתות, והיא גם טעימה מאוד ובעלת ארומה לימונית.

אש ידידותית

דרך נוספת, יעילה במיוחד לטיפול כמעט בכל תחלואי מערכת העיכול, היא צריכת חיידקי פרוביוטיקה. משמעות המילה “פרוביוטיקה” היא “למען החיים”. מדובר בחיידקים טובים המאזנים את רמות המיקרואורגניזמים הידידותיים במעיים. הם נצמדים לדופן המעי וכך מונעים את היצמדותם של חיידקים מזהמים לאותה דופן. חיידקי הפרוביוטיקה מפרקים חלק מהמזון שמגיע למעיים והופכים אותו זמין יותר לגוף, נלחמים בחיידקים הרעים, מנטרלים את הרעלנים שהם מפרישים (שגורמים לשלשולים) ואף תורמים לוויסות המערכת החיסונית. מומלץ להשתמש בפרוביוטיקה באופן סדיר, ואף לצרוך מינון גבוה יותר במקרים של שפעת בטן, בכדי לתמוך בעיכול תקין. וכשמדברים על בעיות בטן, אי אפשר שלא להזכיר את הסינים – להם יש במקרים רבים כל כך פתרונות מסורתיים מצוינים! ואם עד עתה לא שמעתם על ה-Kang Ning Wan – זה בדיוק הזמן להכירו. מדובר בעצם במרשם סיני עתיק יומין, המבוסס על צמחי מרפא סיניים, בעל מוניטין רב שנים לטיפול בבעיות בטן נפוצות. גם  מטיילים בחו”ל, שמתמודדים עם תופעות עיכוליות הנובעות משינויים בהרכב המזון, המים ותנאי הסניטציה, נוהגים להשתמש בו. כיום ניתן למצוא מוצרים על בסיס מרשם ה- Kang Ning Wan לא רק בסין, שם הוא נמצא בכל ארון תרופות ביתי, כי אם כמעט בכל בית טבע בארץ ובחו”ל.

 

צמח נוסף שמסייע בטיפול בתחלואי הבטן לסוגיהם הוא האלוורה. כן, אותו צמח המשמש לטיפול בכוויות ובדלקות עור במריחה חיצונית. בלקיחה פנימית ג’ל האלוורה פועל על רקמות מערכת העיכול לכל אורכה. הוא מקל על בחילות, מפחית תהליכים דלקתיים ואף משמש כסותר חומצה במצבים של צרבת. מומלץ להשתמש בו גם להסדרת פעילות מערכת העיכול, כיוון שהוא מסייע בכך בצורה עדינה ולא אגרסיבית ואינו גורם להמרצת יתר של המערכת. כדאי לבחור בתמצית ג’ל אלוורה שלא עברה חימום או פסטור (תהליך הפוגע במבנה הג’ל), ורק בכזו שמציינת את ריכוז החומר הפעיל שבג’ל – האייסמנאן, בכדי להבטיח מוצר איכותי ולא מדולל.

 

ועל מה צריך להקפיד? שוב, לשתות מים, לשמור על הניקיון, לא לשהות יותר מידי בשמש ולשמור על תזונה בריאה. כך, כמו שנאמר בפרסומת המוכרת, נעבור את הקיץ בשלום.

התחברות לאתר

או

הרשמה לאתר

או