כל מוצרי הקוסמטיקה הטבעית ב-20% הנחה סדרת השמנים האתרים ב-20% הנחה עולם הפטריות של ברא צמחים

פסיליום | Plantago Ovata- Psyllium

משפחה: plantaginaceae – לחכיים.

 

שמות נוספים: Blond psyllium, Ispaghula, Spogel, Sand Plantain, Dark Psyllium, Flea seeds.

 

חלק בשימוש: זרעים וקליפת הזרע – Seed, Husks.

 

רקע כללי ושימוש מסורתי: הצמח מוזכר בכתבים ערביים ופרסיים עתיקים מהמאה העשירית לספירה. פירוש השם Ispaghula הינו אוזן הסוס, כנראה בגלל הדמיון לצורת העלים. מקור הצמח הינו באזורים הים תיכוניים של מערב אסיה וכיום הוא נפוץ בהודו, פקיסטן, רוסיה, סין ונסחר ברחבי העולם.

 

כיום, השימוש הרפואי העיקרי בצמח, הינו להפרעות במערכת העיכול בהסתמך על איכותו המרככת ועל היותו סיב נפח. יחד עם זאת, לפי מסורת האיורוודה הצמח שימש לטיפול בשפעת והצטננות, שיעול יבש, ברונכיטיס, ראומטיזם, הפרעות כלייתיות ודלקת בדרכי השתן.

 

רכיבים עיקריים:

.Polysaccharides) mucilage, d-galactose, d-glucose, lignin,(1,2)-1-rhamnose, d- mannose with uronic acid side chains)

 

תכונות רפואיות עיקריות:

  • Demulcent – לחלוח והרגעת גירויים ברקמות ריריות (של מערכת העיכול, נשימה ושתן).
  • Emollient – ריכוך והרגעה של העור.
  • Laxative – עידוד פעולת מעיים.
  • Anti-diarrhoeal – נוגד שלשול.

 

התוויות ושימושים עיקריים:

  • עצירות כרונית (בצריכה מרובה של נוזלים).
  • שלשול כרוני (בצריכה מועטה של נוזלים).

 

התוויות נגד ואזהרות:

  • הריון : מתאים.
  • הנקה: מתאים.

 

מינונים מומלצים:

צמח יבש שלם/טחון:  5-30 גרם ליום.

 

איכויות ואופן שימוש:

הפסיליום הינו סיב אשר סופח נוזלים, מתנפח ויוצר לחץ על דפנות המעי. עצבוב זה מעודד תנועה פריסטלטית. התנועה נוצרת ללא המרצה או גירוי עצבי והינה בטוחה לשימוש.

 

על מנת למנוע ספיחת נוזלים חיוניים לעיכול על ידי הצמח, חשוב לצרוך יחד עם הצמח 1-2 כוסות מים. ניתן להשרות את זרעי הפלנטגו שעתיים עד שלוש שעות בכוס מים פושרים, טרם הלקיחה ועל ידי כך לקדם ספיחה של נוזלים לזרעים. השריה זו תסייע לפעולת עידוד המעיים. תהליך זה מתאים גם לבעיות במערכת העיכול העליונה– למשל גסטריטיס או גירויים דומים באזור הוושט, קיבה, תריסריון ויקל באופן מיידי על צרבות.

 

בשלשול כרוני יש לצרוך עם כמות קטנה של מים, הסיב יספח את הנוזלים מהמעי, ייבש אותו ויגרום להאטת פעילות מעיים וספיחה של עודפי נוזלים.

הכתוב מסתמך על גישות הרבליסטיות ונטורופתיות מסורתיות. למען הסר ספק המידע אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות והנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש. המונח 'צמחי מרפא' מתייחס להגדרה המקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.

המידע הינו מידע כללי על צמחים בודדים ולא נבדקו המוצרים של ברא צמחים

התחברות לאתר

או

הרשמה לאתר

או