DANG GUI SI NI TANG - bara

DANG GUI SI NI TANG

當歸四逆湯

 

פורמט פורמולה: קלאסית.

 

קליגרפיה סינית:

當歸 – Dang Gui

四 – 4

逆 – להפוך / להתנגד

湯 – מרק

 

פירוש השם: מרקחת Dang Gui ל-4 גפיים קרות.

 

פעילות: חימום הערוצים, פיזור קור, הזנת דם ופתיחת התעלות.

 

דיון בפורמולה: הפורמולה מתמקדת בחיזוק יאנג וחימום הגפיים. הצמחים העיקריים שמחממים הם הקיסר Gui Zhi ביחד עם Xi Xin. החום שלהם מחזק גורם לחיזוק יאנג וסילוק קור שחוסם את המרידיאנים בגפיים. Dang Gui, הקיסר השני של הפורמולה, ביחד עם Bai Shao, Da Zao ו Zhi Gan Cao מזינים דם ומאפשרים ליאנג להגיע אל הגפיים. Mu Tong פותח חסימות במרידיאנים ומכוון את שאר הצמחים בפורמולה אל המרידיאנים.

 

תמונה קלינית: יתכנו שתי קבוצות סימפטומים: 1.חדירת קור עם חוסר של Yang Qi  ודם המתבטא בכפות ידיים ורגליים קרות כקרח.

2. קור התוקף את המרידיאנים והתעלות וגורם לכאב באגן, ירכיים, רגליים וכפות רגליים. באבחנה מתאימה ניתן להשתמש במחלות כגון: כאבי ראש, מחלת ריינו, אימפוטנציה, וריקוצלה, טריגמינל נאורלגיה, כאב גב תחתון, סיאטיקה, דלקת באגן, פורפורה, אורטיקריה, דלקת פרקים שיגרונית, פיברומיאלגיה, כתף קפואה, אמנוריאה, פסוריאזיס, אנדומטריוזיס, מחלת מנייר.

 

לשון: חיוורת עם חיפוי לבן.

 

דופק: דופק עמוק ודק, יתכן כמעט לא מורגש.

 

מרכיבים:

Dang Gui 9

Bai Shao 9

Gui Zhi 9

*Xi Xin 6

Zhi Gan Cao 6

Da Zao 12

Mu Tong 6

 

הערות: במקורות מסוימים Da Zao רשום במינון של 8 – 25 יחידות, יחידה של Da Zao  שוות ערך ל 1- 2  גרם. לרוב בפורמולה זו ניתן במינון של 12 גרם.

*הצמח Xi Xin אסור לשימוש בישראל. ניתן להחליפו בצמח Rou Gui במינון 4.5 גרם או להעביר את המינון שלו ל-Gui Zhi. למידע על תחליפי הצמחים – לחצו כאן.

 

התוויות נגד: זהירות נדרשת בעונות הקיץ והאביב או במזג אוויר חם עקב חמימותה של הפורמולה היכולה לפגוע בנוזלי הגוף. אינה מתאימה במקרים של חום מחוסר Yin.

 

מודיפיקציות: לכאב ראש כרוני, ורטיגו וטיניטוס: מוסיפים Bai Zhi & Fang Feng.

 

אבחנה סינית:

קור

Blood Def.

קיים במוצרים

לא נמצאו מוצרים רלוונטיים
Call Now Button