מחקר הכורכומין של ברא צמחים - bara

מחקר הכורכומין של ברא צמחים

סגולותיו של הכורכומין כבר ידועות, אבל איך משתמשים בו באופן שינצל את כל הטוב הזה? מחקר ישראלי חדש ומקורי, שנערך עבור חברת ברא צמחים, מדגים את יתרונות טכנולוגיית הפוספוליפיד של ‘כורכומין אפקט’, ומתאר בדיוק מה מתרחש בתאים ברגע שהם פוגשים את הצהוב הטוב הזה.

 

כורכומין אפקט

כל מי שעוסק בספורט, דואג לתזונה בריאה ובאופן כללי פועל למען שיפור מצבו הגופני, כבר שמע על סגולות הכורכומין. צמח הכורכום המופלא, שמשמש מרפאים מזה אלפי שנים, מכיל את רכיב הכורכומין שהשפעתו על מנגנונים ביולוגיים רבים בגוף האדם נבדקה במאות מחקרים מדעיים. אבל האם שמעתם על טכנולוגיית הפוספוליפיד שמאפשרת לכורכומין לחדור אל התאים ואף מאריכה את משך השפעתו המיטיבה גם לאחר שהרכיב יצא מהם?

 

מחקרים רבים שנעשו עד היום בעולם בדקו בעיקר את נושא הספיגה של רכיב הכורכומין בגוף האדם, מאחר ומדובר בחומר שלא נספג היטב. כך שלמעשה, למרות שמדובר ברכיב מופלא, האתגר האמיתי היה לשפר את רמת הספיגה שלו כדי שהגוף יוכל לנצל את שלל יתרונותיו. כך התגלה בשנים האחרונות, ששילוב רכיבים פוספוליפידים עם הכורכומין מעצים את הספיגה שלו פי כמה וכמה.

אבל אנחנו בחברת “ברא צמחים” החלטנו ללכת רחוק יותר: רצינו לבחון את מנגנון הפעולה של תוסף התזונה ‘כורכומין אפקט’ שמבוסס על טכנולוגיית הפוספוליפיד – ברמת התא. מדובר במחקר מעבדתי ייחודי שבוצע ע”י חברת מחקר ישראלית, בהובלתו של החוקר ד”ר יהושע מאור- מומחה בפרמקולוגיה, טוקסיקולוגיה וכימיה של צמחי מרפא, שבדקה והשוותה את פעילות ‘כורכומין אפקט’ לכורכומין נטול פוספוליפיד.

בין השאלות שנשאלו במחקר זה: מהי יכולת החדירה של כורכומין אפקט אל תוך התא האנושי בהשוואה לכורכומין נטול פוספוליפיד? איך כורכומין אפקט פועל ברמת התא ובמה מתבטאת השפעתו המיטיבה? האם יש לו אפקט של השפעה מתמשכת על התאים גם לאחר שכבר יצא מהם?

חלק מתוצאות המחקר אסורות לפרסום, שכן החוק בישראל, באופן גורף, אינו מאפשר לייחס סגולות ריפוי לתוספי תזונה בפרסומים. לכן אין לנו את האפשרות לספר לכם על כל הממצאים, אלא רק על אלה שהחוק מתיר לפרסמם.

בשלב הראשון של המחקר החוקרים בדקו את יכולת חדירת כורכומין-אפקט אל תוך התאים. הם מצאו כי שילוב בין רכיב הכורכומין שבמוצר לבין רכיבים פוספוליפידים, העצים באופן מובהק את יכולת החדירה של הכורכומין לתאים, מה שלמעשה מסייע לניצולו המרבי על ידם. זאת בניגוד לכורכומין נטול פוספוליפיד שלא התמוסס כראוי ונותר ברובו מחוץ לתאים! (ראו בתחתית המאמר את תמונת המיקרוסקופ שממחישה זאת). 

בשלב השני של המחקר ביקשו החוקרים לבחון את משך השפעתו של כורכומין אפקט על התאים.  החידוש במחקר זה הוא הגילוי שההשפעה המיטיבה של המוצר על התאים נשמרה למשך 72 שעות, וזאת גם לאחר שהוא כבר התפרק ופונה מהם. 

לסיום, החוקרים בחנו תאים לאחר שהשרו עליהם תנאים מאתגרים – במטרה לדמות אותם לתנאים של עקה המתרחשים בגוף (למשל עקב צריכת תזונה שאינה מיטבית), שלאורך זמן עשויים לגרום לדלקתיות ואף לפעילות לא תקינה של התא. תוצאות המחקר הראו כי הטיפול בתאים המאותגרים באמצעות כורכומין אפקט תרם לפעילותם התקינה של התאים. החוקרים הסיקו כי ממצאי המחקר תומכים בשימוש בכורכומין אפקט כתוסף תזונה לנטילה כחלק מאורח חיים בריא ולשמירה על הבריאות הכללית, וכי הם פותחים את הדלת לכיווני מחקר חדשים במטרה לגלות עוד על הקסם הצהוב הזה.

 

קישור למאמר המחקר המלא בכתב העת iMedPub Journals

למען הסר ספק מידע זה אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות והנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש. 

 

הדפס   |  
  |  
מאמרים נוספים:
Call Now Button

איזה כיף!

הפרטים נקלטו בהצלחה.

בקרוב נשלח את ההטבה לכתובת המייל שהזנת

!Join us

כי לא צריך לצאת מהבית כדי להישאר מעודכנים
• תכנים מעוררי השראה על עולם צמחי המרפא
• טיפים ועצות מהצוות המקצועי שלנו
• הנחות והטבות על מגוון עשיר של מוצרים
יחכו לך במייל, לך נשאר רק להירשם

כי לא צריך לצאת מהבית כדי להישאר מעודכנים
• תכנים מעוררי השראה על עולם צמחי המרפא
• טיפים ועצות מהצוות המקצועי שלנו
• הנחות והטבות על מגוון עשיר של מוצרים
יחכו לך במייל, לך נשאר רק להירשם